Opis techniczny bloku A

Początkowo konstrukcja obiektu była lustrzanym odbiciem bloków B i C, jednak w wyniku rozpoczetych maszynowych prac rozbiórkowych została naruszonoa, co w konsekwenci wymusiło zmianę koncepcji powalania obiektu.

Nowe założenia uwzgledniając nowe warunki techniczne zakładały „podstrzelenie” ścian nośnych budynku na poziomie +1 w części zapewniającej iż większa cześc masy obiektu znajdzie się poza nową krawędzią postawy. Wprowadzenie takiego układu sił i momentów musi skutkować powaleniem obiektu.

Materiał filmowy z wyburzenia połowy bloku A

W dniu 21.05.2014 r. o godzinie 16:00 odbyło się obalenie pierwszej części bloku A Akademickiego Centrum Medycznego w Zabrzu. Zapraszamy do zapoznania się z filmem ukazującym ostatnie chwile obiektu przed wyburzeniem. Film zawiera widok z dwóch kamer. Jedna uchwyciła przednią część i bok budynku druga natomiast została ustawiona tuż za budynkiem filmując strefę zgniotu.

W ramach przygotowań do wyburzenia wywiercono 400 otworów strzałowych o łącznej długości ok 130 mb, zużyto 90 zapalników, 300 mb lontu detonującego oraz 23 kg mw.

I jest to już ostatnie wyburzanie za pomocą materiałów wybuchowych jakie realizowaliśmy przy rozbiórce ACM.

Jeżeli zainteresował Cię ten wpis o wcześniejszych pracach strzałowych na terenie rozbiórki ACM w Zabrzu przeczytasz we wcześniejszych wpisach oraz na stronie realizacji projektu.