CAMA.PL WYBURZENIA | ROZBIÓRKI

WYBURZANIE METODĄ maszynową

Rozbiórka budynków – Katowice
 

LOKALIZACJA

KATOWICE

DATA

08.2008

KLIENT

Graviter Sp. z o.o.

Rozbiórka budynków – Katowice

Zadaniem niniejszej realizacji było przygotowanie terenu pod nowa inwestycję. Na terenie działki znajdowały się obiekty do rozbiórki a także drzewa do wycinki. Zakres prac obejmował rozbiórkę budynku mieszkalnego, wyburzenie budynków gospodarczych, wywóz i utylizacja powstałego gruzu, wywóz i utylizacja odpadów, uporządkowanie i wyrównanie terenu materiałami pozyskanymi z rozbiórki oraz wycinkę dwóch drzew.

Opis techniczny rozbieranego obiektu

Planowane do wyburzenia budynki powstały jako konstrukcja murowa z cegły pełnej ceramicznej oraz pustaków żwirowych. Stropy budynku mieszkalnego jak i jego dach wykonano z drewna.

Sposób wykonania rozbiórki

Po odłączeniu wszelkich mediów od obiektu przystąpiono do sukcesywnej rozbiórki obiektu począwszy od narożnika od strony południowej budynku. Do rozbiórki wykorzystano koparkę 24 tonową o wystarczającym zasięgu ramienia. Umożliwiło to sprawne i bezpieczne przeprowadzenie prac rozbiórkowych. Drzewa w sąsiedztwie obiektu zabezpieczono na wypadek upadającego z wysokości gruzu a teren wokół polewano wodą w celu ograniczenia pylenia. Po sprawnym zgruzowaniu budynku przystąpiono do wywozu odpadów z terenu budowy. Jednocześnie przystępując do rozbiórki budynków gospodarczych. Po zakończeniu prac teren wyrównano i uporządkowano.