Bardzo nam miło powitać Ciebie czytelniku na naszej nowej stronie internetowej. Po kilku tygodniach pracy nad przygotowaniem, przeniesieniem treści i wdrożeniem nowej strony oto przedstawiamy Ci wyniki naszych prac.

Niniejsza witryna jest stworzona na bazie WordPressa jednego z najlepszych systemów zarządzania treścią. Jest w pełni responsywna i dostosowana do najnowszych trendów projektowania stron www. Żywimy głęboką nadzieję, iż nawigacja po niej będzie intuicyjna a treści w niej zawarte ciekawe i pełne wartościowej dla Ciebie treści.

Organizacja strony

Strona podzielona jest na kilka działów:

Najszerszy na chwilę obecną to dział Realizacje – znajdziesz tam przegląd najważniejszych (nie wszystkich) prac jakie w ostatnich latach wykonywaliśmy na ternie Polski. W głównej mierze są to rozbiórki strzałowe a sprzęt mechaniczny wykorzystywany był głównie jako pomoc w pracach przygotowawczych do obalenia obiektu lub do posprzątania powstałego gruzowiska po wyburzeniu. Aby ułatwić Ci nawigację po tym dziale został on podzielony jeszcze ze względu na charakter wykonywanych prac, tzn. rozbiórki metodą wybuchową, rozbiórki maszynowe, wykopy i prace ziemne oraz projekty rozbiórek. Wraz z czasem pojawiać się będą kolejne realizacje.

Dział Partnerzy – aby skutecznie, pewnie i bezpiecznie realizować duże rozbiórki potrzeba do tego zespołu ludzi a także firm wspomagających. Znajdziesz tam zaprzyjaźnione firmy instytucje, z którymi na co dzień mam przyjemność współpracować.

Oferta – abyś wiedział co możemy Ci zaoferować. jakie usługi świadczymy na co dzień i w czym jesteśmy po prostu dobrzy.

Strefa wiedzy branżowej znajduje się w katalogu Artykuły – to zbiór publikacji związanych z dziedziną wyburzeń, rozbiórek, wykorzystania materiałów wybuchowych do celów cywilnych itp. Autorami są najlepsi specjaliści w swojej branży. Są to stricte naukowe publikacje zawierające konkretne przykłady, rozwiązania i trendy na przyszłość.

Dochodzimy wreszcie do działu, w którym się znajdujesz, czyli Blog – pojawiać się w nim będą wpisy dotyczące aktualnie prowadzonej rozbiórki bądź tak ową przygotowujemy, o wyzwaniach jakie nas czekają do pokonania. Przez ostanie kilka lat zebraliśmy sporo materiałów wideo z przygotowań do wyburzeń, w których zawarliśmy pewne ciekawostki tego zawodu. Z kolejnymi wpisami  niektóre z nich ujrzą światło dzienne.

Co tutaj znajdziesz?

Postaramy się zamieścić w jednym miejscu wiedzę związaną z wyburzeniami z użyciem materiałów wybuchowych, rozbiórkami za pomocą sprzętu mechanicznego, tego małego typu młot „Józef” ;), jak i tego większego np. kilkudziesięciu tonowe koparki, dźwigi a także wszelkie aspekty prawne, dotyczące wykonywania tego rodzaju prac w budownictwie.

Mam tu na myśli obowiązujące prawo budowlane, ustawę o odpadach czy ustawę o materiałach wybuchowych przeznaczonych do użytku cywilnego oraz wiele innych aktów prawnych bezpośrednio lub pośrednio związanych z działalnością wyburzeniową.

Zatem jeżeli jesteś osobą, która przygotowuje rozbiórkę lub wyburzenie, ma je w planach lecz nie wie od czego zacząć i jak się za to zabrać, to potrzebną wiedzę znajdziesz na tej stronie. Jeżeli z jakiegoś powodu jej nie uzyskasz, to po prostu napisz do mnie a postaram ci się udzielić odpowiedzi na nurtujący Cie temat.

Ale po co to wszystko?

A no po to, bo mamy nieodparte wrażenie, że silne lobby firm wykorzystujących sprzęt do rozbiórek a jest ich bardzo dużo (praktycznie każda firma, która w swym taborze posiada koparkę) bardzo mocno zniekształciło obraz użyteczności materiałów wybuchowych w pracach rozbiórkowych. Przeglądamy fora budowlane i prawie przy każdym temacie dotyczącym rozbiórki komentujący twierdzą: „..dynamitem za drogo”, „..dynamitem nie pozwolą” albo „dynamitem zbyt niebezpiecznie”. Nie twierdzimy, że każdą rozbiórkę lepiej prowadzić z użyciem MW, bo oczywiście tak nie jest, chcemy pokazać, że pewne obiekty (głównie wysokie) przy spełnieniu określonych warunków zdecydowanie taniej, łatwiej, i bezpieczniej jest wyburzyć używając MW niż metod maszynowych.

Mamy nadzieję, że wpisy które stworzymy, przykłady które podamy, sposoby które zaprezentujemy uświadomią Wam drodzy czytelnicy, że prace z użyciem MW są bezpieczne, skuteczne, efektowne i relatywnie tanie.

Zapraszamy do lektury i merytorycznego komentowania.